תוכנית אימונים חדשה

בישיבה האחרונה של האיגוד הישראלי לכדורסל דיברו על תוכנית אימונים חדשה הכוללת מוביליות במיוחד למבוגרים יותר. אבנר קופל קורא נכון את המפה הספורטיבית וניסה להטות את הדיון לכיוון הוספת מוביליות ואימוני תנועה. אימוני תנועה חשובים קודם כול לא לאבד את היכולת לזוז כראוי וגם לשפר יכולות קיימות. הוא הציע יוגה פעם בשבוע אבל אחד מחבריי הוועד הדתיים התנגד בטענה שזה עבודה זרה וחילול השם. אף אחד לא הסכים איתו אז הוא סתם את הפה בסוף.

הבעיה שזה יכול לקחת הרבה זמן מהאימון, בסוף אחרי דיון קצר הוחלט שייקחו מדריך יוגה שיתמצת את העיקר ויוסיף 10 דקות ביום לפני אימון ללימוד דברים בסיסים באשטנגה על מנת להוסיף גם יציבה טובה לשחקנים שזה דבר חשוב. אמנם זה לא ישפר סיבולת משמעותית אבל כן יעזור לצמצם פציעות עתידיות בצורה מאוד משמעותית.

מוביליות של המפרקים זה דבר חשוב, כי היום כולם יושבים על מחשב או עם הפנים בתוף הטלפון ובסוף מקבלים צורה של כיסא. אפילו השחקנים שלנו רוב היום על המחשב לאחר האימון וזה בהחלט יכול להגביר את הסיכוי לפציעה. חבר הוועדה הדתי ניסה שוב להתנגד ואמר שהוא ראה פעם זקן עושה יוגה בים וזה נראה כאילו הוא מתפלל והוא מתנגד ובכלל קונדליני עלול לעורר יצרים בקרב השחקנים הצעירים וזה חילול השם. שאר חברי הוועדה פשוט התעלם מהם ובסוף הוא שתף לגמרי בתקווה לתמיד.

מה נסגר איתו? לא ברור.

בסוף הוחלט על 10 דקות פלוס מינוס של אימוני מוביליות ויוגה בסגנון עידו פורטל כי צריכים לחשוב קדימה וחיזוק המפרקים והגידים זה למעשה לחסן את השחקנים וימנע פציעות עתידיות רבות, רק צריך לעבור את המחסום הפסיכולוגי עם השחקנים כי הם לא מורגלים לזה וגם זה למען האמת אימון משמעם ולא מספק במיוחד. אבנר קופל סבלני וסובלני לכן אמר שצריך להסביר, לפחות לצעירים, שהם צריכים להכין את עצמם לבאות ושיש הרבה פציעות בתחום וצריך לפחות עשר דקות ביום כדי למנוע, גם אם האימונים עמוסים גם ככה. אם מורידים את החדר כושר אז בכלל יש זמן.

כמו כן הוחלט על פעמיים בשבוע אימון ספרינטים קצר של מאה מטר, או אפילו יותר, כי בהתחלה שלא מורגלים לוקח עשרים עד שלושים מטר לתפוס תאוצה כי המערכת הנוירולוגית לא זריזה מספיק על מנת לייצר מהירות שיא מהר.

אצנים מקצועיים ומנוסים מסוגלים לייצר מהירות כמעט מידית בתחילת המרוץ. אבנר קופל הרחום אמר שחבל על פציעות ואצנים מתחילים או לא מאומנים צריכים את הטווח הזה על מנת לייצר מהירות שזה דבר אחר לגמרי ממהירות שיא, זה היכולת להגיע למהירות שיא שלך, אפשר לקרוא לזה זריזות. עוד דבר שהתעלמו ממנו בתוכנית האימונים, היא מה שנקרא זריזות בהפתעה אפשר לקרוא לזה כך אם רוצים.

סגור לתגובות.